Kereskedelmi háború: Kína célba vette az EU-s mezőgazdaságot és repülőipart
Peking fenyegető levelet küldött: keményen visszavágnak, ha az Unió e-autós büntetővámot vezet be.
Peking fenyegető levelet küldött: keményen visszavágnak, ha az Unió e-autós büntetővámot vezet be.
Harkiv térségében több szakaszon megállították az orosz előrenyomulást az ukránok, de a támadók máshol is megkezdték a csapatösszevonásokat. A Nyugat továbbra is képtelen felvenni a versenyt a hadigazdálkodásra átállt orosz iparral, miközben egy stratégiai kérdést is tisztáznia kellene a háborúval kapcsolatban.
Dmitrij Peszkov úgy véli, hogy azért sújtják ezzel a magyar miniszterelnököt, mert a saját országa érdekeit képviseli.
Az EU elfogadott egy rendeletet, amely szerint az Oroszországból és Fehéroroszországból behozott mezőgazdasági termékeket büntetővámmal sújtják. Egyetlen tagállamként Magyarország nem szavazta meg ezt a döntést, Szijjártó Péter tartózkodott. Mindez egy nappal a külügyminiszter – mezőgazdaságot is érintő – minszki üzleti tárgyalásai után történt.
A tagállamoknak elegük van Orbán Viktor vétóiból, Várhelyi Olivér pozíciója bánhatja.
Az EU-ban az egy főre jutó családtámogatások átlagos összege 777 euró, nálunk mindössze 292 euró volt 2021-ben.
Rohamosan nő azoknak a száma az Európai Unióban, akik más tagországban élnek, mint amelynek állampolgárai, az EP-választások idején mégis nehezen érik el ezeket a választókat a szavazatokért versengő pártok. Az előrejelzések szerint jelentős arányban szavazhatnak az EU-ellenes erőkre azok, akik az EU előnyeit kihasználva vállalnak külföldön munkát. A magyarok inkább elengedik, a románok és olaszok kihasználják a külföldiek voksait.
A választási kampány hevében a magyar miniszterelnök elvetette sulykot a háború ügyében, olyan bélyeget ragaszt magára, ami a hátralévő politikai pályafutása során végig fogja kísérni. A nagyobb probléma az, hogy ez a megbélyegzés az egész országot vele azonos kategóriába helyezi. Vélemény.
A budapesti kormánytól és a magyar bővítési biztostól ugyanannyira tartanak a portál szerint.
Minden év tavaszán az EU fontos politikusai, bürokratái, szakértők, aktivisták és tudósok mind Firenzében csoportosulnak, az European University Institute éves EU-értékelő konferenciáján. Az idei év különösen fontos volt, hiszen kevesebb mint két hét múlva indul a voksolás, és az EU polgárai megválasztják az Európai Parlament új tagjait. Az EU előtt álló kihívásokból nincs hiány, és ezek közül sokat meg is vitattak az eseményen, de a kritikusok szerint a konferencia még így is túl optimistán mutatja be az unió helyzetét.
A többség szerint a tagság főleg az uniós források miatt hasznos hazánknak.
Nő a düh az EU-ban amiatt, hogy Orbán Viktor hónapok óta blokkolja a kifizetéseket az Ukrajnának fegyvervásárlásra szánt pénzalapból. A NATO-ban is egyre ingerültebbek a magyar kormány miatt.
A magyarországi tendenciákat külön kiemelve, Emmanuel Macron hangsúlyozta, hogy önálló európai biztonságpolitikára, illetve arra van szükség, hogy az európaiak szövetségesként cselekedjenek a NATO-n belül, emellett az EU-nak a gazdaságpolitika terén is függetlenebbé kell válnia, különösen Kínától és Amerikától.
A napokban Litvánia mellett Olaszország és Észtország külügyminisztere is nyíltan adott hangot az elégedetlenségének.
Ismét Magyarország akadályozhatja a további ukrán támogatást.
A francia elnök az Egyesült Államoktól független, versenyképes Európai Uniót szeretne, és ehhez szerinte az egykori olasz miniszterelnök a megfelelő választás.
Brüsszelben, az Európai Parlamentben tartották a választások előtti utolsó nagy vitát az európai pártok vezető jelöltjeit. A közel kétórás vita meglehetősen tartalmas volt, sok területet érintettek, de azért maradhatott hiányérzet a nézőkben.
Az uniós integráció egyik legújabb területe az egészségügyi együttműködés, amely alapvetően tagállami hatáskör, de a koronavírus-járvány gyakorlatilag kikényszerítette a közös fellépést. Az Európai Bizottság ennek eredményeiről adott számot, miután a testület elfogadott egy ezzel kapcsolatos közleményt.
Az EU-ban megszületett a döntés, hogy az orosz pénzhez nem nyúlnak, de a kamatát elveszik. Az USA és Nagy-Britannia az egészet elkobozná, kiskaput nyitva a nemzetközi jogon. A moszkvai jegybank külföldön parkoltatott tartalékának túlnyomó része az EU-ban ragadt.
Látványos és szívélyes protokoll mellett zajlott Hszi Csin-ping európai látogatása, de jól látszik, a vendéglátók egészen másképp viszonyulnak hozzá – állítja Agnes Gaudu újságíró, a Courrier International munkatársa.